Mikro Biyosistemler
Banner

Biz Kimiz

Mikro Biyosistemler A.Ş. 2015 yılında ODTÜ-MEMS Merkezinden ayrılarak kurulmuş, tasarladığı mikroçipleri kendi bünyesi dışındaki üretim merkezlerinde üreten (fabless) bir biyomedikal mikrosistemler şirketidir. Şirket erken kanser tanısı ve takibinde kullanılmak üzere, Çoklu İlaç Direnci (ÇİD) ve kanda dolaşan kanser hücrelerinin (CTC)’nin tespiti gibi biyomedikal uygulamalar için mikro-akışkan ve çip-üstü-laboratuvar (LOC) sistemlerinin geliştirilmesi üzerine çalışmaktadır. Mikro Biyosistemler A.Ş. diğer şirket ve kurumlara mikro akışkanlar konusunda danışmanlık ve üretim hizmetleri de sağlamaktadır.  

 

Vizyonumuz

Biyomedikal uygulamalar için çözümler yaratarak dünya çapında tatınan bir biyomedikal mikrosistem firması haline gelmek

Bunların yanısıra, firmamız  mikro-akışkanlar konusunda çalışan şirket ve kurumlara danışmanlık ve üretim hizmetleri sunmaktadır. 

Misyonumuz

METU-MEMS merkezinde edinilmiş olan bilgi birikimini ve patentli ileri teknolojiyi ürüne çevirerek kanserin erken tanı, tedavi ve taramasında bir altın standart oluşturmak.

 

 

 

Bu misyon ve vizyona dayanarak Mikro Biyosistemler A.Ş, ilk aşamada iki temel ürüne dayanmıştır: Kanserde ÇİD tespit sistemleri ve tam kandan CTC tespit sistemleri.  

 

 

 

 

 

 

Takip Et

Ekibimize Katılın

Faaliyetlerimizi genişletiyoruz. Yenilikçilik tutkumuzu paylaşabileceğimiz ekip arkadaşları arıyoruz. Başvuru için özgeçmişinizi  info@mikrobiyo.com.tr adresine her zaman gönderebilirsiniz. 

Özgeçmişinizi Bırakın

İletişim

Mikro Biyosistemler Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Adres: ODTÜ Teknokent ODTÜ-MET Yerleşkesi
Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı, No: 280-B, Ofis 10
06530, Çankaya, Ankara, Türkiye (Turkey)
Tel: +90 312 285 05 30